Kto zwycięży w Mistrzostwach Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim?

Kto zwycięży w Mistrzostwach Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim?

 

W nadchodzący weekend Góra Wdżar stanie się najważniejszą areną narciarskich zmagań w Polsce. To właśnie na jej zboczach kilkuset narciarzy stoczy zaciętą walkę o tytuły Mistrzów Polski Amatorów. Do finałowego startu po jedenastu eliminacjach giganta zakwalifikowanych jest już przeszło 190 osób, a ich liczba może jeszcze urosnąć po ostatnich – dwunastych eliminacjach, które odbędą się w piątek (4 marca) również w Kluszkowcach. Do finału slalomu dostało się 87 zawodników i zawodniczek.

We wszystkich zawodach cyklu eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów alpejczycy startują podzieleni na 9 kategorii – 4 grupy wiekowe kobiet oraz 5 grup wiekowych mężczyzn. Tak również będzie w czasie finałowej imprezy, która już od kilku lat od-bywa się pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski. W czasie dwóch dni rywalizacji w Kluszkowcach przyznanych zostanie aż 18 tytułów mistrzowskich!

W slalomie gigancie największe szanse na triumf wśród kobiet w poszczególnych kategoriach wiekowych mają obecne liderki klasyfikacji generalnej: Jadwiga Gołda (56 lat i więcej), Aleksandra Libera-Cichy (46 – 55 lat), Krystyna Woźny (36 – 45 lat) oraz Maria Kwiatkowska (18 – 35 lat). Do tej pory zgromadziły one najwięcej punktów podczas eliminacji.

Wśród mężczyzn w gigancie w tym sezonie najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej cyklu zgromadzili jak do tej pory: Marian Stanieczko (66 lat i więcej), Andrzej Gomuliński (56 – 65 lat), Krzysztof Wsół (46 – 55 lat), Robert Zubek (36 – 45 lat) oraz Krzysztof Kania (18 – 35 lat).

W slalomie po wszystkich pięciu eliminacjach najwięcej punktów wśród kobiet mają: Jadwiga Gołda (56 lat i więcej), Aleksandra Libera-Cichy (46 – 55 lat), Iwona Rodak (36 – 45 lat) oraz Klaudia Górecka (18 – 35 lat).

Wśród panów w tej konkurencji największą liczbę punktów zgromadzili: Alfred Biel (66 lat i więcej), Janusz Lewandowski (56 – 65 lat), Wojciech Płoskonka (46 – 55 lat), Grzegorz Majcher (36 – 45 lat) oraz Jakub Gałaszek (18 – 35 lat).

Emocji na pewno nie zabraknie, zapowiada się więc kolejny fantastyczny weekend! Relacje ze wszystkich zawodów śledzić można na fanpage’u TAURON Bachleda Ski na Facebooku oraz Instagramie.

Pełne wyniki wszystkich eliminacji oraz klasyfikacje generalne MPA dostępne są na stronie internetowej www.wnp.pzn.pl. Pełny kalendarz imprez oraz więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski, znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl 

źródło: inf.pras / fot. Wiktor Bubniak

 

Please publish modules in offcanvas position.