Dolnośląskie

Region dolnośląski, w którym leżą pasma Sudetów przyciągają miłośników aktywnej turystyki przez cały rok. Latem dają możliwość wędrówek, uprawiania nordic walking’u, wspinaczki, kolarstwa górskiego i podziwiania pięknych krajobrazów. A zimą Dolny Śląsk zamienia się w region wprost wymarzony dla amatorów białego szaleństwa.
Na terenach gór Dolnego Śląska można liczyć na dobrze przygotowaną infrastrukturę – znajduje się tu wiele wyciągów i tras narciarskich o różnym poziomie trudności, a także solidne zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Dobrze znane narciarzom ośrodki znajdziemy w 20 miejscowościach regionu. Najbardziej popularne pośród nich są Szklarska Poręba leżąca u stóp Szrenicy, Karpacz u podnóża Śnieżki (1602 m n.p.m.), najwyższego szczytu Sudetów  oraz Zieleniec w Górach Orlickich. Ten ostatni ośrodek, będący dzielnicą Dusznik Zdroju zasługuje na szczególną uwagę ze względu na specyficzny klimat, jedyny taki w Polsce. Panujący tu układ ciśnieniowy mas powietrza wymusza na organizmie zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co poprawia samopoczucie. W Sudetach jest też wiele małych, dynamicznie rozwijających się stacji narciarskich, jak np. ośrodek Świeradów Zdrój.
Pasma Sudetów słyną z bogatych tradycji narciarstwa biegowego. Tu znajdują się najsłynniejsze w Polsce tereny do uprawiania tej formy narciarstwa. W Jakuszycach w Górach Izerskich jest ponad 100 km tras biegowych, które należą do najlepszych w Europie. Na Polanie Jakuszyckiej organizowana jest największa w Polsce impreza biegów narciarskich, słynny Bieg Piastów. Atrakcyjne tereny do biegów narciarskich znajdują się także wokół Masywu Śnieżnika, w okolicy Dusznik Zdroju oraz w Górach Suchych.

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem