WOSIR Szelment

zjazd-ok biegi-ok krzeslo-ok orczyk-ok gondola-ok
3.4 km 1 km 0 8 0
kamera      cennik

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji „Szelment” to nowoczesny kompleks, zapewniający dostęp do wszelkich form turystyki aktywnej, uprawiania sportów zimowych (narciarstwa zjazdowego i biegów narciarskich) oraz aktywnego wypoczynku latem (minigolf, park linowy, poligon paintball’a, trasy rowerowe; a na pobliskim jez. Szelment – plaża, pomosty i wyciąg nart wodnych). Ośrodek dysponuje bazą noclegową i żywieniową o wysokim standardzie. Dodatkowym atutem obiektu jest jego położenie. Został usytuowany na Górze Jesionowej (252 m n.p.m.), nad jeziorem Szelment Wielki, na pograniczu dwóch gmin: Szypliszki i Jeleniewo. Ośrodek wybudowano w latach 2007–2008 z funduszy Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego i dotacji unijnych.

Obecnie do dyspozycji narciarzy służą 2 równoległe wyciągi talerzykowe A i B o dł. 300 m i różnicy poziomów 60 m (przepustowości po 800 osób/h). Czarna bardzo trudna trasa z prawej strony ma ok. 400 m, ta z lewej jest nieco dłuższa i łagodniejsza. Wyciąg C ma dł. 270 m (55 m różnicy poziomów) i obsługuje dwie trasy czerwone: trudniejszą przy wyciągu, łatwiejsze zjazdy znajdują się na trasach okrężnych. Czwarty to najnowszy wyciąg D z dwoma czerwonymi trasami. Wyciąg E o dł. 370 m obsługuje trasę niebieską - średnio łatwą o dł. ok. 400 m. Natomiast wyciąg H jest przeznaczony dla korzystających ze snowpark’u. Początkujący narciarze mogą komfortowo podjechać 80-cio metrowym przenośnikiem taśmowym /G/ i poćwiczyć na oślej łączce. Dla ułatwienia komunikacji między trasą w wąwozie /1/ a podjazdami /A, B/ ustawiono poziomy wyciąg F o długości 100 metrów. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane, a po zmroku oświetlone.

Wyciągi czynne w godz. 10.00 - 21.00, w weekendy 9.00 - 21.00.
Przy ośrodku funkcjonuje bogato wyposażona wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Są tu również trasy dla biegających na nartach oraz naturalne lodowisko.

Przy Ośrodku działa Szkoła Narciarska, prowadząca zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wykwalifikowani instruktorzy prowadzą lekcje indywidualne oraz w grupach. Poza tym można uczestniczyć w slalomie, slalomie gigancie oraz w biegach narciarskich. Dla rodzin z małymi dziećmi funkcjonuje „narciarskie przedszkole”, prowadzone przez doświadczonych w pracy z dziećmi instruktorów narciarstwa.

WOSiR dysponuje 37 miejscami noclegowymi w pokojach 2 i 3 osobowych z węzłem sanitarnym, TV, telefonem oraz bezpłatnym dostępem do internetu. W bazie dolnej ośrodek posiada restaurację /100 miejsc/, 2 sale konferencyjne na 40+50 osób wyposażone w sprzęt audiowizualny. W bazie górnej znajduje się pizzeria.

W Ośrodku działa ekspozycja sportów zimowych „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk”, w której zebrano liczne eksponaty, m. in. narty olimpijskie i replika złotego medalu olimpijskiego z 1972 r. Wojciecha Fortuny, kombinezon Adama Małysza, narty Marusarza i wiele innych cennych eksponatów. Wystawą opiekuje się Mistrz Olimpijski z Sapporo Wojciech Fortuna.


 

szelment-mapa2014

logowosir-szelment00W.O.S.i R. „Szelment”
16-404 Jeleniewo, Szelment 2
tel./fax 87 567 07 08, 783 800 701 do 5
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.wosir-szelment.pl

Informacja telefoniczna o warunkach na stoku: 87 568 30 07

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem