Słowacja


Ośrodek Bachledka Ski & Sun znajduje się tylko 18 kilometrów od granicy polsko-słowackiej w rejonie Magury Spiskiej. Oferuje wspaniałe widoki na Tatry Bielskie oraz Zamagurze. Jeśli spędzacie urlop w Białce lub w jej okolicy, Bachledka to wspaniały pomysł na jednodniową lub kilkudniową wycieczkę. Kwatera w górach ma swój niesamowity urok.
Štrbské Pleso (1400–1840 m n.p.m.) znany i atrakcyjny ośrodek narciarski leży nad jeziorem o tej samej nazwie, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Štrbské Pleso jest jedną z kilku miejscowości, które tworzą kompleks o nazwie Vysoké Tatry, a do którego należy m.in. Tatrzańska Łomnica i Stary Smokowiec.
Ośrodek narciarski Litmanová położony jest 10 km na północ od Starej Lubowni, w odległości od przejść granicznych w Piwnicznej-Zdroju 25 km i od Niedzicy 45 km. Otoczony jest piękną scenerią przyrody Pienin, umiejscowiony na wysokości od 670 do 920 m n.p.m.

Porač PARK (780 m n.p.m.) – ośrodek sportowo-wypoczynkowy, położony pomiędzy gminami Porač i Slovinky, około 50 km od miasta Poprad na terenie pogórza Hnilecke vrchy, w górnej części doliny Poračskej. Znajduje się tutaj 25 jaskiń m.in. Šarkanova diera, Homološov diera, a także wywierzyska i skalne okna. Doliny krasowe mają kształt wąwozów i kanionów ze skalnymi ścianami i  zaokrąglonymi grzbietami górskimi. Część Poračskej doliny jest narodowym rezerwatem przyrody i nazywana jest „małym Słowackim Rajem”.

Wielki park jeszcze większych marzeń, to właśnie PARK SNOW Donovaly! Doskonałe warunki narciarskie ze świetnymi trasami do slalomów, zjazdów, biegów narciarskich z usługami w najwyższym standardzie. Trasy narciarskie o całkowitej długości 11 km, sztucznie zaśnieżane i zawsze doskonale utrzymane.
Vrátna Malá Fatra ***** to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich na Słowacji. Znajduje się bezpośrednio w sercu Parku Narodowego Mała Fatra, jedynie 3 km od wyjątkowej wsi Tierchova.
Ośrodek Winter Park Martinky jest ośrodkiem narciarskim położonym na wysokości 1150-1456 m n.p.m. Dzięki stosunkowo dużej wysokości sezon trwa tu od grudnia aż do początku kwietnia. Winter Park Martinky to wyjątkowy ośrodek przez to, że w zimie jest tu przede wszystkim prawdziwy śnieg.
Ośrodek sportów zimowych ORAVA SNOW leży w najzimniejszej dolinie słowackiej w Orawskiej Lesnej. Ze szczytów tras narciarskich rozciąga się wyjątkowy widok na Orawę. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się słowackich ośrodków narciarskich.
Tále (650-870 m n.p.m.) - znana miejscowość turystyczna, przepięknie położona w południowej części Parku Narodowego Niskie Tatry, nad potokiem Bystrzanka, wśród górskich szczytów: Chopok (2023 m n.p.m.), Ďumbier (2043 m n.p.m.), Baba (1617 m n.p.m.), Dereše (2003 m n.p.m.) i Velký Gápel (1776 m n.p.m.) przyciąga turystów latem i zimą.
Jasenská Dolina to jedna z najbardziej znanych dolin Wielkiej Fatry i całoroczny ośrodek rekreacyjny. Ośrodek narciarski leży po turcianskiej stronie Wielkiej Fatry, na północnych stokach góry Lysec (1381 m n.p.m.), na wysokości 540-770 m n.p.m., w odległości zaledwie 12 km na południowy wschód od miasta Martin.
Snowland Valčianska Dolina to całoroczny ośrodek sportowo–rekreacyjny, który znajduje się u podnóża Luczańskiej części Małej Fatry, w odległości 12 km od miasta Martin.
Stacja SKI VITANOVA powstała w 2008 roku. Położona jest tuż obok miejscowości Vitanova w Słowackiej części Oravy , tuż obok granicy z Polską przy trasie Trstena–Vitanova–Oravice.
Stacja narciarska znajduje się w odległości 22 km od centrum Zakopanego i jest wymarzonym terenem dla polskich narciarzy.
Zuberec to znana miejscowość turystyczna w Zachodnich Tatrach, położona na wysokości 734 m n.p.m., w Rowie Podtatrzańskim u podnóża Rohaczy i Skoruszyńskich Wierchów. Liczy ponad 1700 mieszkańców. Nad Zubercem góruje jeden ze szczytów Rohaczy – Brestová (1902 m n.p.m.).
Ośrodek narciarski Tatrzańska Łomnica jest najwyżej położonym kurortem narciarskim na Słowacji. Zapewnia on doskonałe warunki zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy. Można tu zjechać z wysokości 2196 m n.p.m., w przepięknym otoczeniu Tatr Wysokich, trasą o długości 6 km, pokonując ponad 1300 metrów różnicy poziomów.
SNOWPARADISE Veľká Rača to jedno z najważniejszych słowackich centrów turystyki zimowej i letniej, leżące na wysokościach 650–1050 m n.p.m. Ze wszystkich ośrodków białego szaleństwa na Słowacji usytuowany jest najbliżej polskiej granicy.
Selce-Čachovo - urocze miejsce, znany słowacki ośrodek sportów zimowych, leży 10 km od Bańskiej Bystrzycy, w paśmie Wierchów Starogórskich. Na wysokościach 470-650 m n.p.m. rozciągają się piękne lasy, zaśnieżone łąki i trasy narciarskie, na których przyjemnie mogą spędzić czas całe rodziny.
Termalny Aquapark i Skipark Meander Oravice znajduje się u podnóża Tatr Zachodnich - Rohacze i oferują wyjątkowe połączenie w jednym miejscu narciarstwa i relaksu w basenach z wodą geotermalną.
Ski centrum Mýto leży na północnych stokach przedgórza Niskich Tatr bezpośrednio przy drodze dojazdowej z Wysokich Tatr przez Čertovicę do Podbrezovej i Bańskej Bystrzycy.
SKIPark Kubínska hoľa jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich na Słowacji. Ośrodek znajduje się niedaleko Dolnego Kubína. Świetne tereny narciarskie w otoczeniu pięknej przyrody Oravskiej Magury z przepięknym widokiem na dolną i górną część Oravy, Niskie oraz Zachodnie Tatry i przeciwległe Góry Choczskie oraz Małą i Wielką Fatrę są gwarancją niezapomnianej przygody na nartach.
Jasna - Chopok to największa, najnowocześniejsza i najbardziej znana arena narciarska na Słowacji posiadająca doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Ośrodek ten znajduje się dokładnie w centrum Słowacji, na północnych i południowych stokach Chopoka (2024 m n.p.m.).

Please publish modules in offcanvas position.