Czekaliśmy na to 30 lat! SMR i COS już są połączone!


Czekaliśmy na to 30 lat! SMR i COS już są połączone!

Już w tym roku narciarze i snowboardziści odkryją nowe możliwości szusowania w Szczyrku – do ich dyspozycji zostanie m.in. oddana, najwyżej położona w ośrodku Szczyrk Mountain Resort (SMR) – (www.szczyrkowski.pl) kolej. Jest to 6-osobowa nowoczesna kanapa firmy Leitner o przepustowości 2000 os/ha, która wygodnie i komfortowo zawiezie amatorów białego szaleństwa i beskidzkich pejzaży z Hali Skrzyczeńskiej w kierunku Skrzycznego. Jej górna stacja znajduje się na Zbójnickiej Kopie 1205 m npm.

- Kolej krzesełkowa na trasie Hala Skrzyczeńska – Zbójnicka Kopa połączy Szczyrk Mountain Resort (SMR) z sąsiednim Centralnym Ośrodkiem Sportu (COS). To historyczna chwila w rozwoju obu kurortów. Jednocześnie przegotowaliśmy nową trasę umożliwiającą zjazd w kierunku niebieskiej nartostrady Ondraszek – opowiada Grzegorz Przybyła dyrektor SMR.

HalaSkrzyczenska Kanapa Leitner na Zbojnickiej Kopie na montaz na Hali Skrzyczynskiej

 

 

 

 


trasa nr 4 do Solisko ZbojnickaKopa

 

 

 

 

 Wygodne szusy
Jak więc widać na tych przykładach, rozbudowa ośrodka szczyrkowskiego ciągnie się w najlepsze a Słowacy nie zwalniają tempa. Poza nowym historycznym połączeniem, w SMR do dyspozycji narciarzy zostanie oddana kolejna niebieska trasa prowadząca w stronę Ondraszka. Zbójnicka – bo tak ją nazwano – będzie liczyć 700 metrów. Jednocześnie poszerzono dwie nartostrady – 3a kierunku Hali Skrzyczeńskiej oraz 2, czyli Świerkowa, która miejscami szeroka na 50 metrów oferuje piękne widoki beskidzkich gór. Słowem, luksus zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów szukających chwili wytchnienia w urokach zimy.

mapka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Oprócz rozbudowy siatki połączeń i nowych nartostrad, jednym z priorytetowych założeń TMR jest poprawa i rozbudowa instalacji naśnieżania. W nowym sezonie narciarze i snowboardziści powinni odczuć wyraźną zmianę w komforcie szusowania dzięki wzmocnieniu systemu naśnieżania w wytypowanych miejscach – gwarantują to nowo zakupione armatki śnieżne TechnoAlpin TR10 i TR8. Lepszą jakość zjazdów uzyskamy również dzięki nowym ratrakom posiadającym wbudowany system nawigacji satelitarnej Leica, który precyzyjnie monitoruje pokrywę śnieżną.

- Na nowej trasie biegnącej ze Zbójnickiej Kopy na Halę Skrzyczeńską, zainstalowaliśmy armaty śnieżne na chowanych w ziemi kolumnach – po zaśnieżeniu trasy i uzyskaniu odpowiedniej grubości pokrywy, armaty zostaną zdemontowane, a kolumny schowane – narciarze będą mogli więc korzystać z nartostrady pozbawionej widoku lanc czy wysięgników z armatami – przekonuje Grzegorz Przybyła

Bogatsza oferta
TMR stawia także na jak najbardziej kompletne i różnorodne usługi gastronomiczne dla amatorów białego puchu. Dlatego w sezonie 2018/2019 dotychczasowa oferta zostanie poszerzona o nowe restauracje: Grill, Ápres-ski Solisko, Freebox bar Hala Skrzyczeńska oraz Bistro Czyrna.

W nowym sezonie powiększona będzie również strefa partnerów gastro – m.in. Aperola i Lecha oraz przygotowywana jest strefa dziecięca.
Na najmłodszych narciarzy czeka nowa szkółka narciarskiej Maxiland. A cała Strefa Maxiland w lokalizacji Czyrna posiada dwa wyciągi taśmowe dla naszych pociech, którymi zaopiekują się profesjonalni instruktorzy. Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji również sklep z nowoczesnymi akcesoriami i możliwością wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

Oficjalne otwarcie sezonu w Szczyrku zaplanowano na sobotę 15 grudnia 2018 r.

Jak bilet na samolot
Na tym nie koniec nowości. TMR w sezonie 2018/19 wprowadza innowacyjny system zakupu skipassów, wzorowany na rozwiązaniach powszechnie wykorzystywanych przez linie lotnicze.

– W dzisiejszych czasach rzadko kto kupuje bilety na samolot w normalnej kasie. Z reguły wyszukujemy i wybieramy połączenia przez Internet, a kupując z odpowiednim wyprzedzeniem lub sukcesywnie polując na okazje, możemy liczyć na niezłe zniżki. A więc: łatwo, szybko, wygodnie i jak najtaniej. Podobnie będzie działać nasz nowy system GOPASS – m.in. osoby, które kupią skipass z dużym wyprzedzeniem, uzyskają rabat sięgający nawet kilkudziesięciu procent. Dla przykładu, już dziś, w online można upolować bilety na tzw. pierwszy śnieg od 9 EURO, na Boże Narodzenie od 27 EUR, a na Sylwestra od 38 EUR. A więc mamy szansę kupić o wiele tańsze skipassy niż w zeszłym roku, nawet na najbardziej oblegane terminy – tłumaczy Juraj Chovanak z TMR.

Co więcej, w przeciwieństwie do częstych praktyk stosowanych przez linie lotnicze, nie musimy się martwić utratą zapłaconej sumy (lub jej części), gdy się okaże, że w tym czasie nie możemy szusować. Wpłacone pieniądze można będzie po prostu wykorzystać w innym terminieW zimowym sezonie 2018/19 ten program będzie obowiązywał w słowackich ośrodkach TMR a więc w Jasnej, Tatrzańskiej Łomnicy i w Szczyrbskim Plesie. Jednak, jak zapowiadają przedstawiciele spółki, jeśli się sprawdzi, szybko zostanie rozszerzony na wszystkie ośrodki TMR czyli też i Szczyrk.

Rozpoczęcie sezonu w Jasnej pod Chopokiem (www.jasna.sk) tradycyjnie odbędzie się w pierwszy weekend grudnia- czyli 1 grudnia 2018.

Więcej informacji:
www.szczyrkowski.pl I www.gopass.pl I www.tmr.sk
Zdjęcia: Maciej Roth

najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.