Kamienica

Urząd Gminy
34-608 Kamienica 420
tel. 18 332 30 25
18 332 30 04
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.kamienica.iap.pl

WYCIĄGI NARCIARSKIE
TRASY ZJAZDOWE
orczyk 2
trasyzjazdowe długość 2,5 km


Kamienica
to stara wieś w północno-wschodnich Gorcach. Otaczają ją rozczłonkowane grzbiety górskie o dość stromych zboczach, pokryte lasami bukowymi i świerkowymi. Wypływająca ze szczytów Turbacza Kamienica przypomina w swym górnym biegu rwący wysokogórski potok, zadziwiający przejrzystością wód. Rzeka tworzy tu jedną z najbardziej dzikich i urokliwych dolin Gorców. Najlepsze warunki narciarskie są w okolicach Szczawy (520 m n.p.m.). Sezon rozpoczyna się w połowie grudnia. Piękne położenie w dolnym biegu rzeki Kamienicy, mikroklimat oraz źródła wód mineralnych sprawiają, że jest to miejsce idealne do odpoczynku. Na obszarze gminy znajduje się siedem oznakowanych szlaków turystycznych – cztery z nich przebiegają w paśmie Gorców, dwa w Beskidzie Wyspowym, a jeden łączy obydwa pasma górskie.

W Kamienicy znajdują się cenne zabytki architektury: pałac murowany z początku XIX w., z bocznymi piętrowymi skrzydłami i kolumnadą, stary dwór z początku XIX w. z gankiem kolumnowym i wysokim gontowym dachem oraz stara poczta z XIX w., zaś w  Szczawie jest partyzancki kościółek.

Dojazd
Limanowa – 21 km, Nowy Sącz – 36 km, Zakopane – 90 km, Kraków – 96 km

Wyciągi narciarskie}

Polanki Ski, Szczawa
  • „Kiczora” – wyciąg orczykowy, długość trasy 1120 m, różnica wzniesień 125 m, przepustowość 600 os./godz.
  • „Kubuś” – wyciąg typu wyrwirączka, długość 80 m, różnica wzniesień 30 m
  • 2,5 km tras, stoki w całości sztucznie naśnieżane, przygotowywane ratrakiem i oświetlone

Please publish modules in offcanvas position.