Podkarpackie


Podkarpackie

Kiedyś Podkarpacie nie było kojarzone z narciarstwem, jednak obecnie tereny tego regionu zyskują wśród narciarzy coraz więcej wiernych zwolenników. Dobre warunki do uprawiania narciarskich sportów znajdziemy już w kilkudziesięciu miejscowościach regionu. Na stokach Bieszczad można uprawiać zarówno narciarstwo zjazdowe, jak i biegowe.

Za zimową stolicę regionu Podkarpacia uchodzą Ustrzyki Dolne, największy ośrodek narciarski leżący u podnóża Bieszczad. Panujące tu charakterystyczne niskie temperatury wydłużają okres zalegania śniegu do 150 dni w roku. Ośrodek może pochwalić się bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Oprócz wyciągów orczykowych, znajduje się tam także linowa kolej krzesełkowa.

Dwie krzesełkowe koleje linowe znajdują się także w ośrodku narciarskim w Przemyślu, a jedna w Rymanowie Zdroju. Pozostałe znane ośrodki narciarskie regionu –  oferujące narciarzom wyciągi orczykowe i talerzykowe – to m.in. Lesko, Cisna, czy Dukla. Łagodne stoki doskonale nadają się do nauki jazdy i sprawiają że Bieszczady to wymarzone miejsce na rodzinne wakacje zimowe.

Warto podkreślić niepowtarzalną urodę narciarskich tras bieszczadzkich. Bieszczady to góry dopiero odkrywane przez wiele osób, które przyciągają nieco dzikimi, ale naprawdę pięknym krajobrazami. Warto tu wybrać się na narty z całą rodziną.

najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.