Małopolskie


Małopolskie

Małopolska to region znany z tego, że cenne dziedzictwo kultury (prawie 100 zabytków najwyższej klasy, kilka na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO) łączy z unikatową przyrodą i wyjątkowymi walorami krajobrazowymi: w Małopolsce leży najwięcej w Polsce (6) parków narodowych.

Tradycje sportów zimowych są w Małopolsce bogate i długie. Region leżący na południu Polski, z pasmami górskimi Tatr, Pienin i Beskidów, dysponuje doskonałymi warunkami dla narciarzy. Małopolska dysponuje najbogatszą ofertą dla narciarzy spośród wszystkich regionów w Polsce. W województwie leży najsłynniejszy kurort narciarski Polski, zwany „Mekką narciarzy” i „zimową stolicą Polski” czyli Zakopane. W województwie znajdują się też cieszące się popularnością od lat słynne ośrodki narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce, Krynicy Zdroju, Szczawnicy czy Piwnicznej. Oferta regionu jest o wiele szersza – na terenie Małopolski można naliczyć aż 84 ośrodki narciarskie.

Sporą zaletą narciarstwa w Małopolsce jest długi sezon: rozpoczyna się już w listopadzie a kończy w maju. A dzięki temu, że ruch turystyczny jest rozwinięty w regionie od wielu lat, nie ma problemów z bazą noclegową. Spośród szerokiej oferty każdy znajdzie coś odpowiadającego jego upodobaniom i możliwościom finansowym. Nie można zapomnieć też o pysznej kuchni regionalnej (specjały kuchni podhalańskiej cieszą się zasłużoną sławą w całej Polsce), która dopełnia atrakcyjnej oferty Małopolski.

najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.