Jak często Polacy wyjeżdżają na narty lub snowboard?


Jak często Polacy wyjeżdżają na narty lub snowboard?


Choć 7 na 10 Polaków deklaruje, że uprawia sporty zimowe, na narty czy snowboard w sezonie wyjeżdża tylko co trzeci. O tym, jak Polacy podróżują zimą, w swoim nowym raporcie pisze portal Triverna.pl.

Triverna.pl prezentuje wyniki badania, w którym wzięło udział 1015 osób z całego kraju. Jak wynika z raportu, niemal 9 na 10 Polaków w okresie od grudnia do lutego wyjeżdża przynajmniej raz – zwykle nie dłużej niż na tydzień.

W sezonie zimowym 58% osób z reguły wybiera wypoczynek w kraju. Niemal co druga z nich wyjeżdża w góry. Wśród swoich ulubionych miejsc na krajowy wyjazd badani najczęściej wymieniają Tatry (przede wszystkim Zakopane), a w dalszej kolejności Sudety i Beskidy. Co szósta osoba wyjeżdża do któregoś z polskich miast, a 4% decyduje się spędzić wolne zimowe dni nad Bałtykiem.

jak podrozujemy zima 1

3 na 10 Polaków zwykle wyjeżdża zimą za granicę. Wśród swoich ulubionych celów na zagraniczny wyjazd w sezonie zimowym Polacy najczęściej wymieniają przede wszystkim Hiszpanię i Włochy. W pierwszej piątce najpopularniejszych kierunków znalazły się też Austria, Słowacja i Czechy.

I choć zimą uwielbiamy wyjeżdżać w góry, nie znaczy to wcale, że jesteśmy amatorami białego szaleństwa. Jak wynika z raportu Triverna.pl, sporty zimowe są głównym celem wyjazdów tylko dla co trzeciej osoby. 15% badanych deklaruje, że zakłada na nogi narty lub snowboard za każdym razem, gdy wyjeżdża gdzieś zimą. 20% jeździ od czasu do czasu lub rzadko, a aż 40% – nigdy.

jak podrozujemy zima 2

Mimo to aż 7 na 10 Polaków deklaruje, że uprawia zimowe sporty. Najbardziej lubimy łyżwy i narty, na których zimą jeździ średnio co trzecia osoba. Obok nich najpopularniejsze są sanki – zimą wsiada na nie co szósty badany, choć większość bardzo rzadko. Co dziesiąty Polak potrafi jeździć na snowboardzie. 31% przyznaje z kolei, że nie uprawia żadnego sportu zimowego.

Spośród osób, które uprawiają sporty zimowe, niemal połowa (49%) posiada na własność wszystkie niezbędne sprzęty. Pozostali korzystają z dostępnych na miejscu wypożyczalni: 24% wypożycza na miejscu całe wyposażenie, a 27% tylko część, np. narty, deskę lub buty.

jak podrozujemy zima 3

Zamiast stoków ponad połowa Polaków wybiera przede wszystkim spacery i wycieczki. 4 na 10 osób zwiedza nowe miejsca, a blisko co trzecia woli odpoczywać.

Kompletny raport dotyczący zimowych wyjazdów Polaków znajduje się na blogu Triverna.pl: https://triverna.pl/blog/zimowe-wyjazdy-polakow-raport/

najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.