Pierwsze kroki Twojego malucha na nartach - jak się do nich przygotować?


Pierwsze kroki Twojego malucha na nartach - jak się do nich przygotować?

Głównym wyznacznikiem tego „kiedy" jest ten odpowiedni moment jest nie tyle wiek (choć zalecamy żeby dziecko miało około 4 lata), a to jak maluch czuje się w butach narciarskich. Jeżeli nie przeszkadzają mu one i chętnie się w nich porusza prawdopodobnie jest gotowy, by ruszyć na stok. Przed wyjazdem w góry, warto pokazać dziecku w bajkach, na filmikach jak wygląda ten sport. Warto też oswoić dziecko ze śniegiem i mrozem, tak, by wiedziało czego może się spodziewać. Pomocna może też być rozmowa przed wyjazdem i wytłumaczenie dziecku, że „kto się nie przewróci, ten się nie nauczy" tak, aby pierwsze upadki nie zniechęciły Waszej pociechy przed zajęciami. Jeżeli ferie zimowe planujecie już latem - warto popróbować na trawie i sprawdzić jak dziecko czuje się stojąc na nartach.

IMG 20210302 WA0060
Wybierając się w góry z maluchem po raz pierwszy, warto zrobić rekonesans wśród ośrodków narciarskich. Ważne, by było to miejsce, gdzie maluch pewnie i bezpiecznie postawi swoje pierwsze kroki na nartach. Wyciągi narciarskie takie jak orczyk lub krzesełka mogą wzbudzać niechęć, dlatego warto wybrać miejsce, gdzie znajduje się wyciąg taśmowy dla dzieci przy tzw. „oślej łączce" czyli zielonej, płaskiej trasie. Istotnymi elementami są też sale zabaw na stoku z animatorkami, gdzie dzieci mogą się ogrzać i bawić w przerwie między zajęciami lub czekając na odbiór przez rodzica.

Małe dzieci świetnie uczą się w grupach. Odrobina rywalizacji i masa zabawy z równieśnikami sprawia, że dzieci chętniej i szybciej oswajają się z nowym sportem. W szkole narciarskiej Szkoła Jaworzyna Ski & Snowboard w Krynicy Zdrój funkcjonuje Akademia Misia Polarnego, w której dzieci na stoku nie tylko świetnie się bawią i uczą pod okiem doświadczonych i młodych instruktorów, ale mają również przyjemność spędzić czas z maskotką szkoły - Misiem Polarnym. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na oddanie malucha do przedszkola narciarskiego czy nie, pamiętajmy jak ważne jest aby pierwsze kroki stawiało z instruktorem, nawet jeżeli rodzice świetnie jeżdżą. Kadra Szkoły Jaworzyna Ski & Snowboard jest nie tylko przeszkolona z prowadzenia zajęć z dziećmi i zna mnóstwo zabawnych ćwiczeń narciarskich, ale również przeprowadzi zajęcia z dekalogu narciarza, które nauczą Twoje dziecko podstaw bezpieczeństwa na stoku oraz tego, jak upadać, by nic sobie nie zrobić.  

IMG 20210223 WA0002

Kiedy mamy już za sobą wybór przedszkola narciarskiego i ośrodka, do którego się wybierzemy nadchodzi czas na pakowanie. Nasze maluchy szybko rosną, dlatego polecamy wypożyczać sprzęt narciarski korzystając z profesjonalnej opinii pracowników wypożyczalni, którzy pomogą dobrać idealny sprzęt. Kluczem do dobrej zabawy są wygodne buty, dlatego jeżeli nie chcemy ich wypożyczać, kupmy dziecku dopasowane buty na jego rozmiar (nie za duże i nie za małe). Pamiętajmy o kasku - to najważniejsza część narciarskiej wyprawki. Kask musi być nowy lub wypożyczony ze sprawdzonego źródła. Nie kupujmy kasków używanych, gdyż nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy nadal spełnia wymogi bezpieczeństwa. Warto zainwestować w specjalistyczne skarpety narciarskie i termiczną bieliznę (conajmniej dwa zestawy). Wybierając kombinezon lub kurtkę i spodnie sprawdźmy ich parametry - warto zwrócić uwagę na oddychalność i wodoodporność. Bardzo ważne są również rękawice - dziecko powinno mieć dwie pary wodoodpornych porządnych rękawic. Dodatkowe rzeczy, które powinny znaleźć się w walizce małego narciarza to oczywiście kominiarka, buffka, google i okulary przeciwsłoneczne. Maluchy na stok ubieramy na cebulkę, dlatego pamiętajmy również o drugiej warstwie, którą zakładamy na bieliznę termiczną - może to być np. polarowa bluza. I ostatnie, ale równie istotna rada co do ubioru, starajmy się ubierać dzieci tak, by wyróżniały się na stoku. W moment zaczną śmigać, a rodzice nie będą chcieli stracić ich z pola widzenia :)

IMG 20210304 WA0004

Idąc na stok pamiętamy o kremie na buzie (zimowy krem z filtrem UV). Zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia OC NWW.  


Do zobaczenia na nartach!
Szkoła Jaworzyna "Z NAMI PÓJDZIE Z GÓRKI"
Więcej informacji: www.szkolajaworzyna.pl
 
logo akademia misia
logo szkola

Szkoła Jaworzyna Ski & Snowboard to szkoła narciarska zlokalizowana w ośrodku narciarskim Jaworzyna Krynicka w Krynicy Zdrój, która specjalizuje się w prowadzeniu grupowych zajęć narciarskich dla dzieci w ramach autorskiego projektu Akademia Misia Polarnego. To jedyna licencjonowana szkoła narciarska SITN PZN działająca na Jaworzynie Krynickiej. W ofercie szkoły znajdują się zajęcia narciarskie i snowboardowe w formie indywidualnej i grupowej, zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych na różnych stopniach zaawansowania. Organizujemy również  zajęcia z jazdy telemarkiem, szkolenia instruktorskie, treningi jazdy sportowej, wycieczki skiturowe oraz szkolenia dla firm.
najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.