Sezon zimowy w Szczyrku wystartował, Ślązacy przesiadają się z samochodu do autobusu


Sezon zimowy w Szczyrku wystartował, Ślązacy przesiadają się z samochodu do autobusu


KATOWICE, 17.12.2018 – Autobusowe połączenie Szczyrku z aglomeracją katowicką wystartowało w zeszłą sobotę 15 grudnia. Nowa ekspresowa linia Katowice – Tychy – Szczyrk, realizowana przez przewoźnika ZebraBus.pl, rozpoczęła swoje stałe kursy w prawdziwie górskim klimacie. Pierwszych pasażerów witał burmistrz miasta, góralska muzyka oraz oscypki. Dzięki nowym połączeniom dotarcie na stok znaczne się uprościło, a w góry można nareszcie pojechać bez samochodu. Dodatkowo, od 28 grudnia, przewoźnik dokłada kolejny kurs - odjazdy będą realizowane 2 razy dziennie.

 

W zeszły weekend wyciągi uruchomiły wszystkie 3 główne szczyrkowskie ośrodki narciarskie: Szczyrk Mountain Resort, Centralny Ośrodek Sportu oraz Beskid Sport Arena, oficjalnie rozpoczynając tym samym tegoroczny sezon narciarski. Nowe autobusy z Katowic i Tychów przewiozły podczas pierwszego weekendu prawie stu pasażerów.

- Kiedyś z wielu miast Śląska było można dojechać do Szczyrku autobusem. Super, że taka możliwość znów powraca. Parkowanie w zimie jest w Szczyrku ciągle problematyczne. Będziemy korzystać! - komentują narciarze z Katowic, jadący pierwszym kursem nowej linii.

Do Szczyrku plik

Na pokładzie pierwszego kursu grała góralska muzyka, dostępny był też poczęstunek w postaci oscypków. Po przyjeździe do Szczyrku, na przystanku w centrum miejscowości, pierwszych pasażerów powitał burmistrz miasta.

- Szczyrk się cały czas zmienia, powstawanie takich połączeń autobusowych świadczy o tym, że jest zainteresowanie naszym regionem. Zwłaszcza, że miasto ma duży problem z korkami, szczególnie w weekendy, a taka forma transportu umożliwia ich rozładowanie. Ponadto można spokojnie, bez stresu zajechać pod same stoki, korzystając z przywilejów autobusu. Zapraszamy do nas wszystkich gości i zachęcamy do przyjazdu właśnie autobusem - oświadczył burmistrz miasta Szczyrk pan Antoni Byrdy.

Bezpośrednie połączenie Katowic z górami

Przewoźnik będzie docelowo kursować 2 razy dziennie i będzie zawoził narciarzy aż pod same stoki, zatrzymując się w Szczyrku na przystankach: min. obok kolejki na Skrzyczne, pod Gondolą i w Solisku. Ten kurs stanowi bezpośrednie połączenie realizowane ze stolicy Śląska w same góry.

Autobusy umożliwiają łatwe i bezpłatne przewożenie sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego. Kursy organizowane są 2 razy dziennie - o 7:10 codziennie podczas większości sezonu oraz dodatkowy kurs od 28 grudnia, który będzie z Katowic odjeżdżać o 8:10 w weekendy i ferie. Bilety na przejazd można nabyć online lub w wybranych kasach biletowych. Przewoźnik uwzględnia również zniżki dla dzieci, studentów, seniorów i grup.

- Liczymy na to, że coraz więcej osób przesiądzie się z samochodów do autobusów. Nowa linia będzie chciała zmienić przyzwyczajenia transportowe Ślązaków pod kątem dojazdu w góry. Już po pierwszym weekendzie widzimy, że pasażerowie są nową alternatywą bardzo zainteresowani. Zwłaszcza, że przy okazji można się bez ograniczeń napić na przykład góralskiej herbaty z prądem - dodaje z uśmiechem dyrektor przewoźnika ZebraBus.pl, pan Peter Jančovič.

Przejazdy dostosowane są do godzin otwarcia kolejek, zapewniają dojazd pod same stoki oraz pozwalają na spędzenie aktywnie całego dnia podczas narciarskiego lub snowboardowego szaleństwa. To samo dotyczy powrotu, dlatego autobusy ze Szczyrku przez Tychy do Katowic wracają ok godz. 16-tej.

najtrasnieszy
 

Please publish modules in offcanvas position.