Czechy

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC składa się z pięciu ośrodków narciarskich. Dwa największe z nich połączone są od ubiegłego roku ze sobą trasami narciarskimi oraz specjalnymi ratrakami SkiTour kursującymi na odcinku 3,5 km i transportującymi narciarzy między ośrodkami w ciągu paru minut.
Centrum sportów zimowych Severák leży na wysokościach 700-804 m n.p.m., niedaleko miejscowści Jablonec nad Nisou. Jest to najzimniejsze miejsce w Górach Izerskich (Jizerských horách). Szerokie i łagodne trasy zjazdowe w ośrodku narciarskim Severák doskonale nadają się dla rodzin z dziećmi.
Ośrodek narciarski SKiMU znajduje się na obszarze miejscowości Malá Úpa we wschodniej części Karkonoszy, blisko granicy z Polską. Dzięki położeniu dolnej stacji narciarskiej ośrodka na wysokości ponad 1000 m n.p.m., sztucznemu zaśnieżaniu całości tras oraz doskonałej pracy ratraków, ośrodek może zaoferować dobre warunki narciarskie przez całą zimę.

Ośrodek narciarski Kouty należy do najjaśniejszych gwiazd na niebie czeskich ośrodków. Na początku ośrodek oferował wyłącznie sportowe, ostre trasy narciarskie, a ostatnio dodał nową niebieską, najdłuższą trasę na Morawach, która na pewno ucieszy rodziny z dziećmi i średnio zaawansowanych narciarzy.

Oferuje narciarzom jeden karnet na 6 tras zjazdowych o różnym poziome trudności. Odpowiednią pokrywę śnieżną zapewnia wydajny system naśnieżania. W dwóch połączonych ze sobą ośrodkach znajduje się w sumie 7 wyciągów narciarskich i nowa czteroosobowa kolejka krzesełkowa.
Ośrodek narciarski Špindlerův Mlýn to narciarski raj u podnóża Karkonoszy, najwyższych czeskich gór. To górskie miasteczko pełne zabawy oraz samo centrum sportów zimowych to Cel dla tysięcy narciarzy i snowboardzistów.
Ještěd jest nowoczesnym ośrodkiem narciarskim położonym blisko miasta Liberec na południu Czech. Ośrodek jest łatwo dostępny dzięki komunikacji publicznej, ma doskonałe, szybkie połączenie z Pragą i Děčínem.
Skitech Kunčice to ośrodek narciarski położony 6 km od nowego przejścia granicznego Nowa Morawa - Staré Město, 15 km na południe od Lądka-Zdroju. Leży u podnóża masywu Králicki Sněžník na wysokości 650-850 m n.p.m., w spokojnej górskiej miejscowości Kunčice u Starého Města pod Sněžníkem.
Nowoczesny ośrodek narciarski SKIPARK Filipovice znajduje się na malowniczym pogórzu Jesioników. Leży u stóp Červenohorského sedla, bezpośrednio przy głównej drodze, 10 km od Jeseníka i 28 km od przejścia granicznego z Polską.
SKIRESORT Bukova Hora łączy SKI PARK Červena Voda i SKI PARK Čenkovice. To najlepszy teren zarówno dla miłośników carvingu, jak i dla rodzin z dziećmi oraz narciarzy początkujących. Oba ośrodki łączą dwa przejazdy (trawersy).
Ośrodek Paseky nad Jizerou położony jest w zachodniej części Karkonoszy, niedaleko Gór Jizerskich. Obszar leży na rozległych stokach Hořenska, około 5 km od ośrodka Rokytnice nad Jizerou. Do dyspozycji narciarzy jest ogółem 5 wyciągów narciarskich, w tym 4-osobowa kolej linowa.

Ośrodek narciarski Bedřichov znajduje się w środkowej części Gór Izerskich. Można tu jeździć na nartach na szerokich stokach o średnim i łatwym stopniu trudności. Dzięki temu trasy te są odpowiednie szczególnie dla rodzin z dziećmi i uczestników kursów narciarskich.

Ośrodek narciarski Červenohorské sedlo jest jednym z bardziej znanych ośrodków narciarstwa zjazdowego na północnych Morawach. Jest znanym miejscem skrzyżowania zimowych i letnich tras turystycznych. Ośrodek jest położony na wysokości 1013 m n.p.m. Trasy narciarskie w ośrodku są na wysokości od 862 do 1164 m n.p.m.
Harrachov to jeden z najpiękniejszych ośrodków sportów zimowych. Jazda na nartach na Czarciej Górze (Čertova hora) spodoba się narciarzom w każdym wieku. Z Czarciej Góry biegną łącznie cztery trasy o różnej trudności, na które wwożą narciarzy dwie czteroosobowe kolejki krzesełkowe.
Vitkovice w Karkonoszach leżą we wschodniej części Libereckiego kraju na wysokości 683 m n.p.m.. Punktem orientacyjnym na tym terenie jest góra Kotel (Kocioł) położona na wysokości 1435 m n.p.m.
Ośrodek narciarski Dolní Morava (740– 1140 m n.p.m.) jest położony niedaleko czesko-polskiej granicy, w pobliżu miasta Kraliky i przejścia granicznego Boboszów. Znajduje się w przepięknej górskiej dolinie, pod szczytem Śnieżnika (1424 m n.p.m.).
Bílá – ośrodek sportów zimowych, leży w przepięknej dolinie rzeki Bílá Ostravice na wysokościach od 518 do 774 m n.p.m. Do ośrodka łatwo dojechać trasą nr 56, która prowadzi przez Frýdlant nad Ostravicą. Bilá ma znakomite położenie, oddalona jest 30 km od miasta Frýdek - Místek i 55 km od Ostrawy.
Ośrodek narciarski SKI Karlov jest położony na wysokości 650 do 950 m n.p.m. w jednym z największych regionów narciarskich w Republice Czeskiej, bezpośrednio w sercu Jesioników. W narciarskim regionie jest do dyspozycji ogółem 18 tras zjazdowych o różnym poziomie trudności (niebieska, czerwona, czarna) o całkowitej długości ok. 12 km.
Tanvaldský Špičák to największy ośrodek narciarski w Górach Izerskich (Jizerských horách), który oferuje ponad 8 km tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności, sztucznie dośnieżanych na całej długości.
Říčky v Orlických horách (740-992 m n.p.m.) to ośrodek narciarski położony na południowo-wschodnich stokach szczytu Zakletý (991 m n.p.m.) należący do Ski klub Ústí nad Orlicí. Dzięki dobremu technicznemu wyposażeniu zapewnia najdłuższe i najpiękniejsze trasy narciarskie w Górach Orlickich i jest jednym z najatrakcyjniejszych ośrodków w Czechach.
Rokytnice nad Jizerou to znany ośrodek narciarski zachodnich Karkonoszy. Największym operatorem sprzętu narciarskiego w Rokytnicach nad Jizerou jest Spartak Rokytnice, który jest właścicielem ośrodków narciarskich Horni Domky i Studenov.
Ośrodek narciarski Příčná znajduje się na skraju miasta Zlaté Hory na północnym podnóżu Příčnej hory (975 m n. m.) na wysokości 480 - 654 m n.p.m. Nowa czteroosobowa kolej DOPPELMAYR z pasem rozbiegowym, o długości 1350 m, ma przepustowość 2400 os./godz.

KEBRLAK - Skiareál Vrchlabí - Kněžický vrch znajduje się 400 m od centrum Vrchlabí (przy obwodnicy Pragi - Špindlerův Mlýn). Ośrodek istnieje od 1992 roku i w ostatnich latach przeszedł wiele zmian i modernizacji.

Tags:

Please publish modules in offcanvas position.