Śląskie

W województwie Śląskim leży kilka najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce.   Wspaniałe tereny dla amatorów narciarstwa znajdują się w południowej części województwa, w pasmach Beskidów – Beskidzie Śląskim, Żywieckim, a także Makowskim i Małym. Beskidzkie ośrodki narciarskie są od dawna znane polskim narciarzom i co roku odwiedzają je tysiące osób.

34 miejscowości województwa śląskiego oferują kilkaset stoków zjazdowych i wyciągów narciarskich. Szczyrk pod Skrzycznem jest uznawany za najważniejszy – obok Zakopanego – ośrodek narciarski w Polsce z doskonałą infrastrukturą sportowo-turystyczną. Pozostałe znane ośrodki regionu to: Wisła, rodzinne miasto Adama Małysza, która oprócz licznych wyciągów, dysponuje także skoczniami narciarskimi, „Pilsko” w Korbielowie, jeden z największych w Polsce i największy ośrodek na Żywiecczyźnie oraz Ustronie u stóp Czantorii Wielkiej i Równicy.  

Na Śląsku znajduje się kilka znanych w całej Polsce kolei linowych: gondolowa na Szyndzielnię w Bielsku-Białej, krzesełkowa na Skrzyczne w Szczyrku, krzesełkowa na Czantorię w Ustroniu i linowo-szynowa na Górę Żar.

Beskidzkie ośrodki mogą pochwalić dobrym poziomem infrastruktury i wysokim standardem usług towarzyszącym obsłudze narciarzy. Śląsk gotowy jest więc na przyjęcie nawet najbardziej wybrednych amatorów narciarstwa.

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem