Dolnośląskie


Bielawa to malownicze miasto znajdujące się w centralnej części województwa dolnośląskiego w powiecie dzierżoniowskim. Podstawowym atutem Bielawy jest usytuowanie u podnóża najstarszych gór Europy – Gór Sowich. Cztery główne szlaki turystyczne przebiegają m.in. po ośmiu tysiącach hektarów Parku Krajobrazowego Gór Sowich.
Boguszów-Gorce to urokliwy zakątek Dolnego Śląska. Nieskażona przyroda, cisza, malownicze góry sprzyjają wypoczynkowi, umożliwiając uprawianie różnych form turystyki i sportu. Urozmaicone ukształtowanie terenu sprawia, że panują tu doskonałe warunki do uprawiania biegów, zjazdów, wspinaczki, lotów oraz wypoczynku w bliskim kontakcie z naturą.
Bystrzyca Kłodzka, której powstanie datuje się na XIII w., jest jednym z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska. Kotlina Kłodzka i pobliskie Góry Bystrzyckie z pięknym krajobrazem, którego charakterystycznymi cechami są lasy i rzeki, to miejsce krzyżowania się wielu ścieżek i szlaków turystycznych oraz tras narciarskich, biegowych i zjazdowych.
Duszniki-Zdrój – strefa aktywnej turystyki a zarazem urocza miejscowość turystyczno-uzdrowiskowa, położona w południowej części województwa dolnośląskiego, na
ziemi kłodzkiej. Obejmują swym zasięgiem południowo-zachodnią część Obniżenia Dusznickiego oraz znaczną część Gór Orlickich i Bystrzyckich (530–570 m n.p.m.).
Jedlina-Zdrój – miejscowość uzdrowiskowa położona w pięknej dolinie pomiędzy zalesionymi wzgórzami Kobieli i Rzepiska, w pasmach Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich. Teren gminy zajmuje obszar ok. 17,5 km², w dolinie rzek: Bystrzycy i Jedlinki.
Gmina Jeżów Sudecki, leży na północ od Kotliny Jeleniogórskiej. Obejmuje osiem miejscowości, a na jej terenie jest Park Krajobrazowy Doliny Bobru z systemami zapór wodnych. Góry Kaczawskie są najbardziej na północ wysuniętą partią gór w Sudetach Zachodnich. Wyznaczają je przede wszystkim ostre uskoki, odcinające wyraźnie poszczególne masywy górskie od otoczenia.
Kamienna Góra leży w województwie dolnośląskim, jest stolicą powiatu kamiennogórskiego.
Położona jest na wysokości 435 – 490 m n.p.m., w Kotlinie Kamiennogórskiej oraz częściowo na stokach Czarnego Lasu i Gór Kruczych w Sudetach Środkowych, nad rzeką Bóbr, u ujścia jego prawego dopływu Zadrny.
Karpacz to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa w Karkonoszach, położona u podnóża Śnieżki, nad rzeką Łomnicą. Granice miasta obejmują także najwyższą partię Karkonoszy ze Śnieżką. Początki osadnictwa sięgają XIV/XV w. i są związane z napływem poszukiwaczy złota i kamieni półszlachetnych. Od XVII w. Karpacz był osiedlem tzw. laborantów, ich profesją było zbieranie ziół i przygotowywanie lekarstw.
Kudowa-Zdrój - miasto uzdrowiskowo-turystyczne położone u podnóża Gór Stołowych, na wysokości 388 m n.p.m., nieopodal granicy z Czechami. Oferuje mieszkańcom i gościom bogactwo dziedzictwa kultury materialnej, niepowtarzalne walory przyrodnicze oraz najwięcej w tej części Polski stałych i sezonowych atrakcji turystycznych.
Lądek-Zdrój, jedno z najstarszych uzdrowisk Europy, leży we wschodniej części Ziemi Kłodzkiej, nad rzeką Białą Lądecką. Miejscowość dzieli się na część miejską pełniącą rolę usługowo-handlową oraz część zdrojową z zakładami przyrodoleczniczymi, sanatoriami, domami wczasowymi, pensjonatami i hotelami.
Gmina Lubawka prawie w całości leży w dorzeczu Bobru, a otaczające ją Góry Krucze, pasmo Zaworów, Grzbiet Lasocki Karkonoszy i Wzgórza Bramy Lubawskiej nadają temu obszarowi charakter śródgórskiego obniżenia. Przełęcz Lubawska (516 m n.p.m.) stanowi granicę pomiędzy Sudetami Zachodnimi i Środkowymi.
Mieroszów położony jest 15 km na południowy zachód od Wałbrzycha, w obniżeniu Mieroszowskim. Stanowi część środkowo-sudeckich Gór Kamiennych, których południowym podnóżem biegnie rozszerzająca się dolina Ścinawki. Od zachodu wznoszą się ściany Zaworów (550–700 m n.p.m.), które są najdalej na północ wysuniętą partią Gór Stołowych.
Gmina Nowa Ruda leży w Sudetach Środkowych u podnóża Gór Sowich, w powiecie kłodzkim. Zachodnia część gminy leży w obrębie Obniżenia Nowej Rudy, które od strony północno-wschodniej graniczy z masywem Gór Sowich, a od południowego zachodu ze Wzgórzami Włodzickimi, dalej z pasmem Gór Stołowych, jedynych w Polsce gór o budowie płytowej.
Pieszyce są jedną z najstarszych miejscowości Przedgórza Sudeckiego. Leżą w Kotlinie Dzierżoniowskiej, u podnóża Gór Sowich, na wysokości 250-550 m n.p.m. Piękne położenie u podnóża Parku Krajobrazowego Gór Sowich sprawia, że jest to ważny ośrodek turystyczny, a zimą doskonałe miejsce do uprawiania sportów zimowych.
Gmina Podgórzyn leży w sercu Karkonoszy i odgrywa ważną rolę w rozwoju lokalnej turystyki. Sąsiedztwo Karpacza i Szklarskiej Poręby, położenie na skrzyżowaniu najważniejszych tras komunikacyjnych, wyposażenie w infrastrukturę turystyczną, bliskość granic czeskiej i niemieckiej, dają gminie trzecie miejsce pod względem rozwoju turystycznego w tym regionie.
Ośrodek narciarski SKI & SUN Świeradów Zdrój
Na szczyt Stogu Izerskiego narciarzy wywozi nowoczesna i najbardziej zaawansowana technologicznie kolej gondolowa austriackiego producenta Doppelmayr.
Stronie Śląskie to podgórskie miasteczko, malowniczo położone u podnóża Masywu Śnieżnika, Gór Złotych i Bialskich, na wysokości ok. 500 m n.p.m. Gmina leży na obszarze Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego w powiecie kłodzkim w województwie dolnośląskim.
Czarna Góra Resort to całoroczny ośrodek górski położony w malowniczym masywie Śnieżnika. Latem to prawdziwy raj dla rowerzystów i miłośników turystyki górskiej. Zimą ośrodek staje się jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w kraju, prezentujący doskonałą infrastrukturę narciarską i noclegową. Czarna Góra Resort to najlepsze stoki na Dolnym Śląsku, blisko 60 ha atrakcji, komfortowy wypoczynek i pyszne jedzenie.
Świeradów-Zdrój
nazywany jest górskim uzdrowiskiem ponieważ obok swojej bogatej oferty leczniczej, stwarza doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. Spotykane tu unikalne połączenie naturalnych zasobów wód radoczynnych, borowiny, lasów świerkowych i niezwykłego położenia, tworzy specyficzny mikroklimat i niepowtarzalną aurę miejscowości, do której zawsze chętnie się wraca.
Szczytna jest położona w Sudetach Środkowych, pomiędzy Górami Stołowymi a Bystrzyckimi i Orlickimi oraz Wzgórzami Lewińskimi, przy międzynarodowej trasie E-67. Jest miejscowością turystyczno-wypoczynkową, stanowiącą znakomitą bazę wypadową. W mieście i okolicach znajduje się wiele atrakcji historycznych, przyrodniczych i krajobrazowych.
Z jednej strony otoczona Karkonoszami, z drugiej Górami Izerskimi. Malownicza, tajemnicza, pełna aktywnych form wypoczynku. Taka jest Szklarska Poręba – miasto Ducha Gór.
Gmina Walim leżąca w powiecie wałbrzyskim, u podnóża Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m.), jest gminą wiejską z bogatą historią i tradycjami. Jest atrakcyjnie położona, w centrum tajemniczych i nie do końca odkrytych Sudetów. Walorami gminy, oprócz zdecydowanie górskiego klimatu, są duże różnice wzniesień stwarzające piękno krajobrazu.
Oferujemy Państwu profesjonalnie przygotowane stoki narciarskie. Standardem jest codzienne ich ratrakowanie, w tym również przed każdą jazdą nocną. Sztuczne naśnieżanie pozwoli na zapewnienie pełnej pokrywy śnieżnej oraz gwarantuje jej doskonałe właściwości, które doceni każdy narciarz.
najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.